«Забезпечення національних економічних інтересів України у співробітництві з Республікою Білорусь в умовах гібридної агресії Російської Федерації». Аналітична записка

Поділитися:

В умовах гібридної війни, розв’язаної Російською Федерацією проти України, актуалізуються питання переосмислення взаємовідносин України з Республікою Білорусь. Економічний та політичний тиск, здійснюваний на неї з боку Російської Федерації, передусім, був націлений на синхронізацію контрсанкцій, які Російська Федерація запровадила у відповідь на санкції країн Заходу, а також проти України. Попри відмову Республіки Білорусь приєднатися до контрсанкцій Російської Федерації, наявність митного союзу між нею та Росією впливає на торговельні стосунки з Україною.

Визначено, що в короткостроковій перспективі одним із ключових пріоритетів зовнішньоекономічної політики має стати зниження залежності України від постачання нафтопродуктів з Російської Федерації та Республіки Білорусь. У середньо та довгостроковій перспективі Україні слід виступити посередником у відносинах Республіки Білорусь та ЄС, ціллю яких повинна стати поступова переорієнтація  Республіки Білорусь на інтеграцію до ЄС. Враховуючи те, що загроза від злиття Республіки Білорусь та Російської Федерації буде не лише для України, а також для сусідніх з Республікою Білорусь кран-членів ЄС, доцільно долучити інститути ЄС до вироблення спільної стратегії відносин з Республікою Білорусь.

Надано рекомендації центральним органам виконавчої влади України щодо кроків, необхідних для побудови стосунків з Республікою Білорусь у відповідності до національних інтересів України.

Докладніше: niss.gov.ua

Прикріплені файли