Першочергові завдання щодо модернізації автодорожньої інфраструктури в Україні

Поділитися:

Тенденції, що спостерігаються у транспортному секторі України, свідчать про майбутнє зростання ролі автомобільного транспорту в загальному обсязі вантажних та пасажирських перевезень. По-перше, реалізація євроінтеграційних планів України поступово сприятиме наближенню показників вітчизняного транспортного сектору до європейських. По-друге, кризова ситуація з нестачею тяглового та рухомого складу ДП «Укрзалізниця» змушуватиме замовників транспортних послуг переорієнтовуватись на інші види транспорту.

У записці досліджено стан автодорожньої інфраструктури в Україні та здійснено її порівняння з іншими країнами світу, яке свідчить про вкрай важке становище у галузі. Проаналізовано та систематизовано заходи, які було вжито за останній час з метою покращення ситуації у сфері автодорожньої інфраструктури. Досліджено функціонування Державного агентства автомобільних доріг України та Державного дорожнього фонду.

Виявлено основні проблеми, притаманні автодорожній інфраструктурі України, серед яких – високий рівень недовиконання планових обсягів надходжень до Державного дорожнього фонду, відсутність уніфікованої системи ефективного контролю якості стану дорожнього покриття та його ремонту, руйнація автодоріг через систематичне порушення габаритно-вагових вимог перевізниками, незадовільна ефективність функціонування прикордонних пунктів пропуску та процедур митного оформлення.

Обґрунтовано заходи, реалізація яких сприятиме прискоренню модернізаційних зрушень в автодорожній галузі, спрямовані на інституційне врегулювання проблем автодорожньої інфраструктури, уніфікацію вимог щодо оформлення документів та процедур при здійсненні дорожнього будівництва, встановлення ефективної системи габаритно-вагового контролю на дорогах, залучення інвестицій у галузь тощо.

Докладніше: niss.gov.ua