Щодо вимірювання процесів цифровізації в контексті цілей економічного відновлення

Поділитися:

В аналітичній записці узагальнено міжнародний досвід вимірювання процесів цифровізації для підвищення на цій основі ефективності управління економікою. У міжнародній практиці, починаючи з 2017 р., широко впроваджуються різні методологічні підходи та набори інструментів для вимірювання цифрової економіки, орієнтовані на доказову базу статистичних даних.

Водночас в Україні процес збору даних про цифровізацію залишається відносно нерозвиненим, внаслідок чого виникає низка проблем, зокрема, відсутності порівняльної бази показників розвитку цифрової економіки з іншими країнами. Відставання у впровадженні нових та вдосконалених інструментів доказової бази для вимірювання цифрової економіки як фактору економічного зростання суттєво звужує здатність відображення у вітчизняній економіці використання та впливу на сукупну додану вартість цифрових технологій, зокрема таких як штучний інтелект та аналіз даних, Інтернет речей, 3D-друк, автоматизація та робототехніка, хмарні обчислення, мобільний широкосмуговий зв’язок 5G, блокчейн-технології в різних галузях економіки.

Пропонується визначити набір пріоритетних інструментів вимірювання цифрової економіки для відновлення економічного зростання, заснованого на парадигмах цифрової економіки з урахуванням міжнародного досвіду і вітчизняної специфіки, яка може виступити потужним мультиплікатором національних ресурсів.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: freepik.com, НІСД

Докладніше в аналітиці: