Чотиристоронній діалог з питань безпеки (QUAD) як новий формат партнерства в Індо-Тихоокеанському регіоні

Поділитися:

США, Японія, Австралія та Індія працюють над організацією першої зустрічі лідерів держав в рамках формату «четвірки» (QUAD). Головною метою зустрічі називають обговорення протидії дедалі зростаючому впливу Китаю в регіоні шляхом формування та інституціоналізації альянсу.

Офіційно відомий як Чотиристоронній діалог з питань безпеки, QUAD виник ще у 2004 р. для подолання наслідків стихійних лих в Індійському океані. Відроджений у 2017 р., цей формат зосередився на зусиллях розвитку «вільного, відкритого та інклюзивного» Індо-Тихоокеанського регіону (ІТР). Зокрема, у сфері безпеки - це розвиток партнерства на основі спільних цінностей та інтересів: верховенства права, свободи мореплавства, поваги до територіальної цінності і суверенітету, мирного врегулювання територіальних суперечок і свободи торгівлі.

У листопаді 2020 року держави QUAD провели в територіальних водах Індії військово-морські навчання «Malabar» за участю двох авіаносних груп (з метою відпрацювання спільних дій із захисту від «експансіоністської і агресивної політики» Китаю). Відбуваються спроби налагодити співробітництво у сфері технологій військового і подвійного призначень.

Фото: beltandroad.news

Докладніше в аналітиці НІСД: