Досвід діяльності Агентства внутрішньої безпеки Республіки Польща у сфері запобігання тероризму

Поділитися:

На підставі проведеного порівняльного аналізу системних підходів у країнах Європейського Союзу щодо вирішення проблеми терористичної загрози та на виконання нормативних документів Ради ЄС, у жовтні 2008 р. політичне керівництво Республіки Польща прийняло рішення про створення у складі Агентства внутрішньої безпеки (далі – АВБ) Антитерористичного центру (далі – АТЦ).

Цей підрозділ здійснює координаційно-аналітичні функції у сфері протидії тероризму та боротьби з ним. Крім співробітників АВБ, в АТЦ проходять службу відкомандировані співробітники поліції, Прикордонної варти, Служби охорони держави, Агентства розвідки, Служби військової розвідки, Служби військової контррозвідки та Митної служби. Вони виконують завдання, що належать до компетенції державного органу (суб’єкта національної системи боротьби з тероризмом), який вони представляють.

Реагуючи на нові виклики і загрози, породжені змінами у міжнародній обстановці, польський уряд у травні 2018 р. створив у складі АВБ новий підрозділ – Центр запобігання тероризму.

Фото: gazetawroclawska.pl

Повний текст аналітичної записки: