Міжнародні фінансові організації в боротьбі з пандемією коронавірусу

Поділитися:

У період пандемії COVID-19, коли економічні показники йдуть на спад, заходи кредитно-фінансової підтримки з боку глобальних банків розвитку можуть підвищити життєздатність державних інститутів в протистоянні пандемії та подоланні її наслідків.

МВФ має наступні механізми для надання допомоги державам в протидії економічним наслідкам розповсюдження коронавірусу:

  1. Термінове фінансування. Механізм прискореного кредитування (Rapid Credit Facility) та Інструмент прискореного фінансування (Rapid Financing Instrument) дозволяють надавати країнам-членам термінову фінансову допомогу без необхідності оформлення повноцінної програми. Зазначені кредити можуть надаватися дуже швидко державам-членам для здійснення протидії надзвичайних ситуацій, до яких відноситься епідемія коронавірусу.
  2. Розширення чинної програми кредитування. МВФ може модифікувати наявні програми кредитування держав з метою забезпечення нових їх потреб, що виникають при боротьбі з коронавірусом.
  3. Гранти для зниження тягаря заборгованості. Трастовий фонд для боротьби з наслідками  катастроф надає можливість МВФ надавати допомогу найбіднішим державам для полегшення тягаря заборгованості.

МВФ надає фінансову допомогу та полегшення обслуговування боргу країнам-членам, які стикаються з економічним впливом пандемії COVID-19. Виконавчим комітетом МВФ затверджено обсяги допомоги з кінця березня       2020 року в рамках різних механізмів кредитування та надання допомоги з обслуговування боргів, що фінансуються Фондом стримування та допомоги Катастрофі (CCRT).

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: freepik.com, НІСД

Повний текст аналітичної записки: