Щодо підсумків світової торгівлі у 2020 р. та перспектив на 2021 р.

Поділитися:

Висновки

  1. Світова торгівля товарами за підсумками 2020 р. скоротилась на 5,3%, що було краще прогнозованого у жовтні 2020 р. скорочення на 9,2 % і зумовлено в основному послабленням режимів обмежень у другій половині року, а також впровадженням урядами країн світу потужних заходів щодо подолання наслідків пандемії COVID-19.

  2. Стрімке скорочення цін на нафту у квітні 2020 р. поруч з загальною ситуацією в світовій економіці призвело до того, що торгівля паливом та мінеральними продуктами зменшилась більш суттєво, ніж торгівля іншими видами продукції.

  3. Найбільш суттєвий негативний вплив на світову торгівлю пандемія COVID-19 спричинила у сфері туристичних послуг, яка у 2020 р. знизилась на 63 % і з високою ймовірністю можна прогнозувати, що вона не зможе повністю відновитися й у 2021 р.

  4. Згідно з прогнозами СОТ, за підсумками 2021 р. світова торгівля товарами збільшиться на 8%, а у 2022 р. – на 4%. Це означатиме, що загальний обсяг світової торгівлі залишиться нижче свого допандемічного тренду.

  5. Скорочення вартісних обсягів зовнішньої торгівлі товарами України за підсумками минулого року на 6,8% було дещо меншим, ніж 7-відсоткове падіння обсягів світової торгівлі товарами в номінальному доларовому вираженні.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: freepik.com, НІСД

 

Повний текст аналітичної записки: