Щодо щорічної доповіді про оцінку загроз Швейцарській Конфедерації

Поділитися:

29 квітня 2020 року Федеральна рада Швейцарії, відповідно до положень федерального закону про розвідку, представила щорічну доповідь Розвідувальної служби Конфедерації, у якій проводиться аналіз міжнародної безпекової обстановки та здійснюється оцінка загроз для країни. Вважається, що підготовка таких доповідей дозволяє передбачити та завчасно ідентифікувати важливі тенденції у розвитку обстановки в світі та ризики, які необхідно врахувати при прийнятті рішень вищим державним керівництвом Швейцарії.

Розвідувальна служба Конфедерації (Service de renseignement de la Confédération – SRC) є основною розвідувальною і контррозвідувальною службою Швейцарії та підпорядковується Федеральній раді. Разом з менш чисельною Розвідувальною службою Збройних сил (Service de renseignement de l'armée – SRA) складають швейцарське розвідувальне співтовариство.

На початку доповіді зазначається, що глобалізаційні процеси, які є «найзначнішою» міжнародною тенденцією останніх десятиліть, залишаються актуальними, проте поширення коронавірусної хвороби COVID-19 демонструє вразливість тісно взаємопов’язаного світу, а її довготермінові наслідки ще важко оцінити.

Фото: rts.ch

Повний текст аналітичної записки: