Щодо зовнішньої торгівлі товарами України у липні 2020 р.

Поділитися:

В аналітичній записці підведені підсумки зовнішньої торгівлі України за липень 2020 р. Основні висновки з такого аналізу:

1. Зниження обсягів зовнішньої торгівлі України за сім місяців на 10,2 % є кращим від прогнозованого СОТ оптимістичного сценарію скорочення світової торгівлі на 12,9 %.

2. У липні 2020 р. темпи скорочення обсягів зовнішньої торгівлі були вдвічі більшими, ніж у червні, проте суттєво меншими, ніж у травні.

3. Скорочення вартісних обсягів зовнішньої торгівлі за сім місяців 2020 р. на 10,2 % при зменшенні їх фізичного обсягу на 3 % свідчить про загальносвітову тенденцію до зниження цін. Водночас ціни на сільськогосподарські та продовольчі товари демонструють зростання, наслідком чого стало зростання вартісних обсягів торгівлі цими товарами на 2 % при зменшенні їх фізичних обсягів на 5 %.

4. Відбувається нарощування негативного сальдо зовнішньої торгівлі України.

5. При загальному скороченню обсягів торгівлі, в Україні відбулось збільшення як експорту, так і імпорту продовольчих товарів та сільськогосподарської продукції, що призвело до зростання їх частки в товарній структурі зовнішньої торгівлі України.

6. Торгівля з країнами ЄС та СНД скорочується більш швидкими темпами, ніж торгівля з іншими країнами, що, за умови збереження позитивного сальдо у торгівлі з ними, сприятиме покращенню платіжного балансу України.

 

Фото: agroconf.org

 

Повний текст аналітичної записки: