Щодо зовнішньої торгівлі товарами України у серпні 2020 року

Поділитися:

Висновки

  1. Зниження обсягів зовнішньої торгівлі України за перші вісім місяців на 9,7 % є кращим від прогнозованого СОТ оптимістичного сценарію скорочення світової торгівлі на 12,9 %.

  2. У серпні 2020 р. темпи скорочення обсягів зовнішньої торгівлі були вдвічі меншими, ніж у липні, та майже у півтори рази меншими, ніж у першій половині року, що свідчить про поступове відновлення зовнішньої торгівлі в умовах пом’якшення карантинних обмежень.

  3. Скорочення вартісних обсягів зовнішньої торгівлі за вісім місяців 2020 р. на 9,7 % при зменшенні їх фізичного обсягу на 2,8 % свідчить про переважаючу в світі тенденцію до зниження цін. Водночас ціни на сільськогосподарські та продовольчі товари демонструють зростання, наслідком чого стало зростання вартісних обсягів торгівлі цими товарами на 2,4 % при зменшенні їх фізичних обсягів на 4,2 %.

  4. Відбувається поступове нарощування негативного сальдо зовнішньої торгівлі України, проте в суттєво менших обсягах ніж у 2019 р.

  5. Як і під час попередньої кризи, при загальному скороченні обсягів торгівлі, в Україні відбулось збільшення як експорту, так і імпорту продовольчих товарів та сільськогосподарської продукції, що призвело до зростання їх частки в товарній структурі зовнішньої торгівлі України.

  6. Скорочення торгівлі з країнами ЄС та ЄАЕС відбувається на тлі незначного збільшення торгівлі з іншими країнами, що, за умови збереження позитивного сальдо у торгівлі з ними, сприятиме покращенню платіжного балансу України.

Фото: freepik.com

Повний текст аналітичної записки: