Щодо зовнішньої торгівлі товарами України за десять місяців 2020 року

Поділитися:

Висновки

  1. Скорочення вартісних обсягів світової торгівлі внаслідок пандемії коронавірусу було не таким суттєвим, як під час фінансово-економічної кризи 2008-2009 років.

  2. Протягом 2020 р. СОТ покращив свій прогноз стосовно динаміки світової торгівлі у 2020 р.

  3. Зниження обсягів зовнішньої торгівлі України за десять місяців 2020 р. на 8,8 % максимально наближене до прогнозованого СОТ скорочення світової торгівлі за підсумками 2020 р. на 9,2 %.

  4. Протягом вересня та жовтня 2020 р. по відношенню до аналогічних місяців 2019 р. вперше з початку кризи зафіксоване зростання вартісних обсягів експорту, що свідчить про поступове відновлення зовнішньої торгівлі в умовах пом’якшення карантинних обмежень.

  5. Скорочення вартісних обсягів зовнішньої торгівлі за десять місяців 2020 р. на 8,8 % при зменшенні їх фізичного обсягу на 4 % свідчить про переважаючу в світі тенденцію до зниження цін. Водночас ціни на сільськогосподарські та продовольчі товари демонструють зростання, наслідком чого стало збільшення вартісних обсягів торгівлі цими товарами на 1,5 % при зменшенні їх фізичних обсягів на 6,7 %.

  6. Відбувається поступове нарощування негативного сальдо зовнішньої торгівлі України, проте в суттєво менших обсягах ніж у 2019 р.

  7. Скорочення торгівлі з країнами ЄС та ЄАЕС відбувається на тлі збільшення торгівлі з іншими країнами, що призводить до диверсифікації ринків збуту української продукції;

  8. Зниження світових цін на нафту призвело до зменшення на 33 % витрат на імпорт паливно-енергетичних товарів при скороченні закупівель їх фізичних обсягів на 11,3 %.

 

Фото: freepik.com

Повний текст аналітичної записки: