Щодо зовнішньої торгівлі товарами України за три квартали 2020 року

Поділитися:

Висновки

  1. Зниження обсягів зовнішньої торгівлі України за три квартали 2020 р. на 8,9% цілком відповідає прогнозованому СОТ скороченню світової торгівлі за підсумками 2020 р. на 9,2 %.

  2. У вересні 2020 р. по відношенню до вересня 2019 р. вперше з початку кризи зафіксоване зростання вартісних обсягів експорту, що свідчить про поступове відновлення зовнішньої торгівлі в умовах пом’якшення карантинних обмежень.

  3. Скорочення вартісних обсягів зовнішньої торгівлі за три квартали 2020 р. на 8,9 % при зменшенні їх фізичного обсягу на 2,8 % свідчить про переважаючу в світі тенденцію до зниження цін. Водночас ціни на сільськогосподарські та продовольчі товари демонструють зростання, наслідком чого стало зростання вартісних обсягів торгівлі цими товарами на 2,2 % при зменшенні їх фізичних обсягів на 5 %.

  4. Відбувається поступове нарощування негативного сальдо зовнішньої торгівлі України, проте в суттєво менших обсягах ніж у 2019 р.

  5. Скорочення торгівлі з країнами ЄС та ЄАЕС відбувається на тлі незначного збільшення торгівлі з іншими країнами, що, за умови збереження позитивного сальдо у торгівлі з ними, сприятиме покращенню платіжного балансу України.

  6. Зниження світових цін на нафту призвело до зменшення на 30 % витрат на імпорт паливно-енергетичних товарів при скороченні закупівель їх фізичних обсягів на 6 %.

  7. Географічна структура експорту у порівнянні до імпорту є менш концентрованою, а його товарна структура є менш диверсифікованою.

  8. Спостерігається стійка тенденція до кардинального зміщення і диверсифікації торгових потоків на користь ЄС та країн Азії.

Фото: freepik.com

Повний текст аналітичної записки: