Затвердження нової редакції Стратегії національної безпеки Республіки Польща

Поділитися:

12 травня 2020 р. Президент Республіки Польща Анджей Дуда затвердив нову редакцію Стратегії національної безпеки, попередньо схвалену Радою міністрів Республіки Польща.

Документи стратегічного характеру, які визначали напрямки розвитку національної безпеки, приймалися у Польщі у 1992 р., 2000 р., 2003 р., 2007 р. та 2014 р. Прийняття нової Стратегії очікувалось у березні 2020 р., однак через поширення пандемії коронавірусу проект документа був відкликаний для внесення до нього відповідних змін.

За своєю структурою та змістом Стратегія концептуально не відрізняється від попередньої редакції, прийнятої у 2014 р. Водночас у цьому документі зафіксовані зміни останніх років у безпековому середовищі.

Стратегія констатує зростання кількості загроз та викликів різного роду для безпеки Польщі. Вперше найбільш серйозною загрозою названа неоімперська політика Російської Федерації, яка реалізується також з використанням військової сили. Наголошено, що агресія РФ проти Грузії, незаконна анексія Криму та дії Кремля на сході України порушили основні принципи міжнародного права та підірвали «стовпи» європейської системи безпеки.

Фото: bbn.gov.pl

Повний текст аналітичної записки: