Економічні та військові втрати Російської Федерації у війні проти України

Поділитися:

Зарубіжні аналітичні центри уважно відслідковують та аналізують ситуацію навколо вторгнення Росії в Україну, досліджуючи різні її аспекти.

Так, Польський економічний інститут (далі ПЕІ) підготував доповідь для уряду, в якій оцінюється поточний баланс економічних та військових втрат Російської Федерації через війну з Україною  за останні два тижні.

За оцінками аналітиків ПЕІ, згаданий баланс втрат Росії від знищеної бойової техніки, блокування експорту та втрат у валовому внутрішньому продукті (далі – ВВП) становить приблизно 15 млрд доларів США. Крім того, з Лондонської фондової біржі були вилучені акції російських компаній на загальну суму 334 млрд доларів, а Центральний банк РФ втратив доступ до резервів на суму понад 345 млрд доларів.

Згідно з прогнозами, щорічні втрати російської економіки на кінець 2022 р. перевищать щонайменше 250 млрд доларів. Санкції та економічна криза призведуть до економічного спаду в Росії до 20 %. Подібна рецесія для Білорусі буде означати зниження ВВП на додаткові 10 млрд доларів. Всього за кілька днів Росія майже повністю втратила довіру інвесторів, і ця ізоляція російського ринку може зберігатися протягом десятиліть після закінчення війни. Світові кредитні рейтингові агентства встановлюють для РФ «сміттєві» рейтинги і все частіше вказують на ризик банкрутства цієї країни у найближчі тижні.

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram 
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Фото: General Staff of the Armed Forces of Ukraine, НІСД

Докладніше в аналітиці: