Лібералізація Великою Британією торгівлі з Україною: аналіз можливостей для українського експорту

Поділитися:

Велика Британія 25 квітня 2022 року оголосила про нові заходи у сфері торгівлі, що запроваджуються з метою економічної підтримки України у її спротиві російській воєнній агресії.

Зокрема, Велика Британія в односторонньому порядку застосовуватиме нульову ставку ввізного мита на всі товари українського походження та скасує всі тарифні квоти в рамках Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії.

Експерти НІСД проаналізували перспективи нарощування експорту української продукції в контексті рішення Кабінету міністрів Великої Британії щодо призупинення терміном на один рік стягнення імпортних мит на неї.

Висновки

  • Рішення Великої Британія щодо лібералізації доступу українських товарів до британського ринку сприятиме підтримці вітчизняних товаровиробників та експортерів у складних умовах воєнного стану та перспективам нарощування експорту в післявоєнний період.
  • Проте на обсяги українського експорту суттєво вплинуть наслідки широкомасштабної воєнної агресії РФ проти України та втрата значної частини промислового й сільськогосподарського потенціалу.
  • За умов тимчасового блокування морських портів одним з основних питань залишається налагодження альтернативних логістичних маршрутів, які зможуть забезпечити безперебійне постачання українського експорту.
  • Рішення британського уряду слугуватиме позитивним сигналом для інших держав щодо запровадження аналогічних кроків на підтримку української економіки.

 

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram 
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Фото: НІСД

 

Докладніше в аналітиці: