Оцінка збалансованості зовнішньої торгівлі України за підсумками 11 місяців 2021 року

Поділитися:

За умов довготривалої тенденції до збереження від’ємного сальдо зовнішньої торгівлі України та слабого розвитку внутрішнього ринку особливого значення набуває наростання негативних тенденцій у зовнішній торгівлі, які створюють загрози для економічної безпеки держави.

Експерти НІСД провели оцінку збалансованості зовнішньої торгівлі України за підсумками 11 місяців 2021 року та дійшли наступних висновків:

  • Зростання світових цін на основні товари українського експорту залишається головним драйвером збільшення вартісного обсягу зовнішньої торгівлі України.
  • Високі світові ціни на імпортні товари спричинили посилення інфляційного тиску на внутрішньому ринку.
  • Скорочення фізичного обсягу зовнішньої торгівлі у порівнянні з допандемічним рівнем, а також відставання поточного показника її зростання в Україні від прогнозованого СОТ у світі вказує на серйозні проблеми з відновленням зовнішньоекономічного сектору від наслідків пандемії COVID-19.
  • Кризові явища із забезпеченням теплової генерації ресурсами загрожує енергетичній безпеці та вимагає активізації роботи з оптимізації системи управління запасами палива.
  • Зберігається висока залежність від Росії у постачанні паливно-енергетичних товарів, що потребує негайного вжиття додаткових заходів із забезпечення диверсифікації імпорту цих критично важливих ресурсів.
  • Нездатність подолати залежність від сировинної спрямованості українського експорту, незначні обсяги експорту товарів з високою доданою вартістю, які в основному припадають на країни СНД, знижують стійкість української економіки до зовнішніх викликів.

 

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: freepik.com, НІСД