Перспективи світової економіки: грудневий прогноз ОЕСР

Поділитися:

Експерт НІСД проаналізував грудневий 2021 року прогноз Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо перспектив світової економіки, в якому наголошується на важливості вакцинації і державної політики щодо підтримки економік, зазначається про ризики та виклики, що виникають через проблеми на ринку праці, обмежену пропозицію товарів і послуг, зростання інфляційного тиску.

Висновки та рекомендації:

  1. Світова економіка відновлюється прискореними темпами. Але існує значна нерівномірність між країнами у економічному відновленні, зокрема через низький рівень вакцинації у світі.
  2. Відзначаються високі ризики для світового економічного зростання дефіциту у поставках товарів та послуг, зростання цін на сільськогосподарську продукцію, енергоносії та деякі товари тривалого використання, що створює передумови для збереження значного рівня інфляції.
  3. Центральним банкам досить складно проводити ефективну грошово-кредитну політику у ситуації, що склалася. Простежуються наміри поступово запроваджувати жорсткіші заходи монетарної політики у 2022-2023 рр., що також обмежить економічне зростання.
  4. Уповільнення економічного розвитку провідних країн світу – торговельних партнерів України – у 2022-2023 рр., передбачене ОЕСР, найбільш імовірно знизить темпи зростання українського експорту. Це потребуватиме розробки додаткових заходів стимулювання експорту, зокрема під час підготовки проєкту Експортної стратегії України на 2022-2027 роки.
  5. Вищі темпи зростання торгівлі у Китаї та інших азійських економіках, що динамічно розвиваються, порівняно з країнами Єврозони і деякими іншими розвинутими країнами, створюватимуть додаткові можливості для українського експорту на азійську напрямку.
  6. Крім заходів з подолання негативних наслідків пандемії, ОЕСР рекомендує скористатися надзвичайною ситуацією для поглиблення реформ у сфері охорони здоров’я, освіти, переходу до кліматично нейтрального розвитку та кращого управління державним боргом.

 

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: facebook.com/theOECD, НІСД