Поділитися:

Експерт НІСД проаналізував грудневий 2021 року прогноз Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) щодо перспектив світової економіки, в якому наголошується на важливості вакцинації і державної політики щодо підтримки економік, зазначається про ризики та виклики, що виникають через проблеми на ринку праці, обмежену пропозицію товарів і послуг, зростання інфляційного тиску.
Висновки та рекомендації:
- Світова економіка відновлюється прискореними темпами. Але існує значна нерівномірність між країнами у економічному відновленні, зокрема через низький рівень вакцинації у світі.
- Відзначаються високі ризики для світового економічного зростання дефіциту у поставках товарів та послуг, зростання цін на сільськогосподарську продукцію, енергоносії та деякі товари тривалого використання, що створює передумови для збереження значного рівня інфляції.
- Центральним банкам досить складно проводити ефективну грошово-кредитну політику у ситуації, що склалася. Простежуються наміри поступово запроваджувати жорсткіші заходи монетарної політики у 2022-2023 рр., що також обмежить економічне зростання.
- Уповільнення економічного розвитку провідних країн світу – торговельних партнерів України – у 2022-2023 рр., передбачене ОЕСР, найбільш імовірно знизить темпи зростання українського експорту. Це потребуватиме розробки додаткових заходів стимулювання експорту, зокрема під час підготовки проєкту Експортної стратегії України на 2022-2027 роки.
- Вищі темпи зростання торгівлі у Китаї та інших азійських економіках, що динамічно розвиваються, порівняно з країнами Єврозони і деякими іншими розвинутими країнами, створюватимуть додаткові можливості для українського експорту на азійську напрямку.
- Крім заходів з подолання негативних наслідків пандемії, ОЕСР рекомендує скористатися надзвичайною ситуацією для поглиблення реформ у сфері охорони здоров’я, освіти, переходу до кліматично нейтрального розвитку та кращого управління державним боргом.
Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua
Фото: facebook.com/theOECD, НІСД
Прикріплені файли