Реакція держав Південного Кавказу на російсько-українську війну

Поділитися:

Позиція держав Південного Кавказу щодо агресії Російської Федерації проти України є важливою з огляду на географічну близькість регіону до зони конфлікту, високий рівень відносин України з південно-кавказькими державами (відносини з Азербайджаном і Грузією визначено в українських нормативних документах як стратегічні), вплив РФ на регіон та безпосередню загрозу, яку створює неоімперська російська політика для держав Південного Кавказу.

В НІСД проаналізували позиції Азербайджану, Вірменії та Грузії щодо широкомасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

Визначено чинники, що впливають на цю позицію, охарактеризовано інтереси, якими керуються держави при формуванні національних оцінок щодо російсько-української війни.

Висновки:

  1. Незважаючи на різницю в зовнішньополітичному позиціюванні, Азербайджан, Вірменія та Грузія загалом дотримуються нейтральних / обережно-проукраїнських оцінок щодо російсько-української війни.
  2. Офіційна реакція держав Південного Кавказу на збройну агресію Росії проти України зумовлена їхніми національними інтересами і позицією на міжнародній арені, що об’єктивно обмежують можливості оцінювання зовнішньополітичних подій. Азербайджан прагне уникати публічної конфронтації з Російською Федерацією, визнає її вплив у регіоні й розраховує використати його на власну користь. Вірменія залежить від Росії та не має сил для радикального переорієнтування своєї зовнішньої політики. Влада Грузії керується насамперед економічними й внутрішньополітичними інтересами.
  3. Жодна з держав Південного Кавказу не готова до жорсткого протистояння з Російською Федерацією. Варто зважати на їх небажання долучатися до санкцій проти РФ і можливість Росії використати це для обминання санкційних обмежень.
  4. Населення держав регіону переважно дотримується проукраїнської позиції, часто висловлює підтримку Україні активніше, ніж офіційна влада. Це особливо помітно в Грузії, де активні верстви грузинського суспільства не схвалюють стриманий курс правлячої партії «Грузинська мрія».

 

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram 
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Фото: НІСД

 

Докладніше в аналітиці: