Реорганізація системи спеціальних служб Південно-Африканської Республіки

Поділитися:

5 серпня 2021 р. президент Південно-Африканської Республіки (ПАР) Сіріл Рамафоса оголосив про реорганізацію системи спеціальних служб цієї країни, у рамках якої, зокрема, було ліквідоване міністерство державної безпеки (МДБ), а його очільниця Аянда Длодло переведена на іншу посаду.

Аянда Длодло, 22.05.1963 р.н., за часів апартеїду її родина емігрувала до Свазіленду. У 1980 р. вона приєдналася до військової організації Африканського національного конгресу, пройшла спеціальну розвідувально-диверсійну підготовку в Анголі та СРСР. Пізніше її відправили на навчання до Великої Британії, де вона отримала освіту менеджера у сфері морського господарств та судноплавства, а потім – у сфері виконавчої влади. Після падіння апартеїду, у 1994 р. вона повернулася до ПАР, де працювала у Національній адміністрації портів. У 2017-2018 рр. – міністр внутрішніх справ, у 2018-2019 рр. – міністр державного управління та адміністрації, у 2019-2021 рр. – міністр державної безпеки, із серпня 2021 р. – міністр державного управління та адміністрації. 

Причиною для такого рішення, згідно із заявами політичного керівництва ПАР, стала необхідність усунення недоліків у сфері забезпечення внутрішньої безпеки, виявлених внаслідок найбільш масових заворушень у країні за останні десятиліття, що мали місце у липні.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: freepik.com, НІСД

Докладніше в аналітиці: