Щодо документу Парламенту ЄС, Європейської Ради та Ради ЄС стосовно відносин між ЄС та Росією: «Протидія, стримування та взаємодія»

Поділитися:

Висновки

  • Зміст комюніке щодо політики ЄС стосовно Росії свідчить про спробу формування єдиного підходу країн Заходу щодо розбудови взаємодії з цією державою, у той час як РФ надає перевагу з двостороннім відносинам з державами-членами, аби нейтралізувати перевагу сукупного потенціалу Євросоюзу.

  • Доповідь покликана продемонструвати прагнення ЄС уникнути загострення відносин з Росією та контролювати рівень конфронтації з нею. Триваюча агресивна політика РФ становить складну проблему для Євросоюзу, який змушений оновлювати підходи до реагування на нові безпекові виклики.

  • Готовність ЄС підтримувати торгівельно-економічну та науково-освітню співпрацю з РФ є спробою перешкодити подальшому зближенню Росії з КНР, яке відбувається частково як реакція на тиск Заходу. У цьому контексті для ЄС важливим є збереження свого значення для Росії як найбільшого торгівельного та інвестиційного партнера.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: aebrus.ru, НІСД

Повний текст аналітичної записки: