Щодо кавказького напрямку зовнішньої політики Ісламської Республіки Іран та загострення азербайджано-іранських відносин

Поділитися:

Протягом серпня-жовтня 2021 р. у відносини між Азербайджаном та Іраном, які завжди залишались напруженими, додатково ускладнилися. Вірогідною причиною є невдоволення Ірану новим балансом сил у регіоні після Другої Карабаської війни.

Глибинний характер протиріч між Іраном і Азербайджаном визначає довгостроковий характер їх впливу на процеси на Південному Кавказі.

Іран протягом останніх місяців активізував увагу до кавказького напрямку. Та попри жорстку риторику іранських лідерів, загроза прямого військового зіткнення між Азербайджаном та Іраном залишається мінімальною.

Сьогодні спостерігаються спроби Азербайджану та Ірану досягнути компромісів та забезпечити деескалацію напруги.

Але це не змінює загального несприйняття Іраном нового балансу сил на Південному Кавказі. А отже, в майбутньому від нього можна очікувати подальших спроб тиску на Азербайджан та ініціатив, покликаних послабити азербайджанські позиції в регіоні.

Експерт НІСД проаналізував загальні принципи зовнішньої політики Ісламської Республіки Іран, виокремив чинники, під впливом яких формується натепер кавказький вимір іранської зовнішньої політики, а також зробив висновки щодо перспектив подальшого розвитку азербайджано-іранської конфронтації.

 

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: НІСД

Докладніше в аналітиці: