Щодо нової редакції Стратегії національної безпеки Російської Федерації

Поділитися:
  • Особливий акцент нової редакції Стратегії національної безпеки РФ на інформаційній безпеці та захисті традиційних духовно-моральних цінностей є свідченням подальших спроб керівництва Росії обмежити можливості зовнішнього тиску, особливо з боку західних держав, на внутрішньополітичні процеси в РФ та її партнерів.
  • Ухвалення документу відразу після оприлюднення комюніке за результатами Саміту НАТО та документу Євросоюзу стосовно відносин між ЄС та Росією, в яких РФ визначено як загрозу, є сигналом небажання Москви йти на компроміси та поступки у діалозі із Заходом, зокрема у питаннях безпеки на Європейському континенті, та рішучості російського керівництва надалі «підвищувати ставки» у протистоянні з ним.
  • Стратегія визначає головними опонентами та супротивниками Росії країни західної демократії, а партнерами і союзниками – КНР, Індію, членів ЄАЕС, ОДКБ, БРІКС, ШОС та РІК[1].
  • У сфері зовнішньої політики документ зосереджений на розвитку відносин з країнами СНД, та визначає спроби зовнішнього втручання в їх внутрішні справи загрозою для національної безпеки Росії.
  • Декларування у Стратегії заходів щодо зміцнення «братніх зв’язків» між російським та українським народами свідчить про ймовірну зміну підходів керівництва Росії до України, особливо на тлі повернення до ідеологічного кліше «одного народу» при визначенні відносин між Росією та Україною, а також поділу на «народ» та «керівництво» України у риториці президента РФ.

[1] ЄАЕС (Євразійський економічний союз), ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку), БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай, Південна Африка), ШОС (Шанхайська організація співробітництва), РІК (Росія, Індія, Китай)

 

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: delo.ua, НІСД

Докладніше в аналітиці НІСД: