Щодо підсумків зустрічі між президентами США та РФ 16 червня 2021

Поділитися:

Висновки

  1. Саміт Президентів США та Росії засвідчив певну деескалацію напруги у відносинах між двома державами, на що зокрема вказує домовленість про відновлення повноцінних дипломатичних зв’язків між державами (повернення послів у Вашингтон та Москву відповідно) та продовження консультацій щодо актуальних проблем двосторонніх відносин, особливо у сфері стратегічної стабільності та кібербезпеки.

  2. Оприлюднення угоди щодо стратегічної стабільності свідчить про намагання РФ ув’язати власний регіональний порядок денний з питаннями ядерного роззброєння та дією стратегічних документів, що мають велику цінність для американської сторони. Ймовірно, РФ прагнутиме маніпулювати темою стратегічної стабільності для забезпечення невтручання США у питання, що становлять для РФ інтерес на регіональному рівні.

  3. Щодо вирішення конфлікту на Донбасі обидві сторони фактично підтвердили необхідність виконання Мінських угод. Однак, заяви президентів продемонстрували, що це не стало основним предметом для ґрунтовніших переговорів щодо двостороннього порядку денному.

  4. США підтвердили безумовну прихильність територіальній цілісності та суверенітету України, окресливши своєрідну «червону лінію» для Путіна. При цьому американська сторона попередила РФ щодо адекватної відповіді на дії, які є ворожими та зачіпають національні інтереси США.

  5. РФ продемонструвала готовність до співпраці із США з широкого кола питань глобального порядку денного, від Арктики до Афганістану та Ірану. Таким чином Росія демонструє амбіції глобального гравця.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: nta.ua, НІСД

Повний текст аналітичної записки: