Щодо результатів президентських та парламентських виборів в Болгарії

Поділитися:

14 листопада 2021 р. відбулись вибори президента та Народних Зборів (парламенту) Болгарії.

Парламентські вибори відбуваються вже втретє у поточному році, оскільки за результатами двох попередніх спроб – 4 квітня та 11 липня, жодна з політичних партій не змогла ані одноосібно, ані у коаліції сформувати уряд.

Експерт НІСД проаналізував вибори 14 листопада 2021 року в Болгарії, визначив особливості парламентських і президентських виборів цього разу та зробив висновки:

  1. перемога партії «Продовжуємо зміни» створює потенційну можливість виходу Болгарії з тривалої політичної кризи, пов’язаної із нездатністю парламентських партій сформувати уряд. Водночас ймовірні партнери: партії «Є такий народ», «Демократична Болгарія» та Болгарська соціалістична партія наразі обережно коментують перспективи переговорів;
  2. низька явка виборців продемонструвала втому суспільства від тривалої політичної кризи та нездатності «партій протесту» досягти згоди та сформувати уряд.

З іншого боку, запит на зміни зберігається, свідченням чому є голосування економічно активних громадян, насамперед молоді, за партію «Продовжуємо зміни», лідери якої Кирил Пєтков та Асен Василєв ототожнюються з реформами та боротьбою з корупцією.

Проявом протестних настроїв можна також вважати появу у парламенті євроскептичної партії «Въдраджане».

 

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: freepik.com, НІСД

Докладніше в аналітиці: