Щодо саміту Чотиристороннього діалогу з безпеки (QUAD)

Поділитися:

24 вересня 2021 року відбувся саміт учасників Чотиристороннього діалогу з безпеки (QUAD) за участю лідерів США, Індії, Австралії та Японії. Перша персональна зустріч глав держав об’єднання тривала близько двох годин і завершилася підписанням спільної заяви, де відображено пріоритети співробітництва в Індо-Тихоокеанському регіоні (ІТР).

Йдеться, насамперед про спільне бачення напрямів реакції на глобальні виклики: протидія кліматичній кризі, управління впровадженням нових технологій включаючи 5G, забезпечення стійкого розвитку (та його фінансування) з наголосом на інфраструктурних проєктах.

Заявлені успіхи спільних зусиль сторін у боротьбі з пандемією COVID-19 мають легітимувати лідерські позиції учасників QUAD у формуванні нових регіональних, а виходячи зі значення ІТР, по суті глобальних правил. З питань регіональної безпеки сторони виходять з необхідності захисту «базованого на нормах світового порядку» лідерські позиції у якому посідає США.

Заплановані щорічні зустрічі лідерів держав та міністрів закордонних справ QUAD, а також «регулярні зустрічі» інших високопосадовців.

 

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: НІСД

Докладніше в аналітиці: