Співпраця НЕФКО з Україною: стан та проблеми

Поділитися:

Досліджено роботу Північної екологічної фінансової корпорації (Financing the initial scale-up of Nordic green solutions, Nefco - НЕФКО) в Україні щодо надання кредитної допомоги, проаналізовано проблеми, що виникають у процесі роботи організації, зокрема реалізації проєктів.

Висновки та рекомендації

• Залучення кредитних коштів НЕФКО є дуже важливим для економіки України, оскільки організація кредитує невеликі за обсягом проєкти, що їх реалізують громади у секторах теплопостачання, енергоефективності, очищення стічних вод, освітлення вулиць тощо. У процесі реалізації проєкту позичальники набувають досвіду щодо співпраці з міжнародними фінансовими установами та роботи відповідно до процедур цих організацій. У подальшому це сприяє їх успіху в залученні кредитів міжнародних фінансових організацій на вигідних умовах.

• Співпраця з НЕФКО може стати додатковим джерелом фінансових ресурсів на повоєнну відбудову, а також сприятиме підвищенню екологічних стандартів у житлово-комунальній сфері та діяльності господарюючих суб’єктів в Україні.

• Важливим для держави є відновлення співпраці з НЕФКО у сфері відновлювальної енергетики, що є одним з головних напрямів роботи НЕФКО – лідера «екологічного фінансування».

• Причинами нереалізованих в Україні проєктів зазначають, зокрема, політичну непослідовність місцевої влади, відсутність кваліфікованих кадрів на місцях, небажання працювати за міжнародними процедурами закупівель, відсутність кваліфікованих підрядників для реалізації проєктів у сфері енергоефективності.

• Під час підготовки та реалізації проєкту для забезпечення його успіху обов’язковим є створення групи реалізації проєкту, до якої мають входити кваліфіковані фахівці у сфері фінансів і проведення закупівель відповідно до процедур міжнародної фінансової організації.

 

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram 
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Фото: НІСД


Докладніше в аналітиці: