Ухвалення «Стратегічного компасу» Європейського Союзу

Поділитися:

«Стратегічний компас» Європейського Союзу розроблено задля перегляду ЄС існуючих підходів щодо здійснення Спільної політики безпеки і оборони, її адаптації до змін безпекового середовища. Держави-члени ЄС прагнуть додаткового посилення ролі об’єднання у реагуванні на безпекові виклики на європейському континенті.

Документ містить консенсус держав-членів європейського об’єднання щодо оцінки актуальних загроз, а також шляхів їх попередження та вирішення.

Враховуючи недавні кроки України щодо пришвидшення процедури її приєднання до Європейського Союзу та початок розгляду керівними органами об’єднання заявки нашої держави на членство, «Стратегічний компас» є важливим документом для врахування при реалізації політики євроатлантичної інтеграції.

В аналітичній записці розглянуто основні положення «Стратегічного компасу» Європейського Союзу, у якому викладено спільне бачення оборонної та безпекової політики об’єднання на наступні 5-10 років.

Проаналізовано його значення для реалізації Спільної політики безпеки і оборони ЄС, а також для України, за умов протистояння збройній агресії РФ.

 

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram 
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Фото: НІСД

 

Докладніше в аналітиці: