Звіт Федерального відомства захисту конституції Федеративної Республіки Німеччина за 2020 рік

Поділитися:

15 червня 2021 р. міністр внутрішніх справ ФРН Горст Зеехофер та президент Федерального відомства захисту конституції (далі – ФВЗК) Томас Хальденванг презентували щорічний звіт про діяльність цієї спеціальної служби.

ФВЗК створене у 1950 р., воно відповідає за контррозвідувальну діяльність та забезпечення внутрішньої безпеки держави і підпорядковується МВС. Штат співробітників налічує 3 864 особи, бюджет на 2021 р. – 476 мільйонів євро

Коментуючи значний за обсягом (416 сторінок) та глибокий за змістом аналітичний документ, глава МВС наголосив, що у часи пандемії коронавірусу його країна зіткнулася з абсолютно новими політичними та соціальними проблемами, які мали вплив і на роботу ФВЗК. Так, найбільшу загрозу правопорядку несли дії правих екстремістів, що знайшло своє відображення у подальшому збільшенні (майже на 5 %) вчинених ними злочинів. Організації правого спрямування намагалися теж радикалізувати акції протесту проти карантинних заходів влади.

Минулого року досягла нового максимуму і кількість злочинів, вчинених лівими екстремістами. Їхні насильницькі дії стають все більш цілеспрямованими та планомірними, а наслідки – більш масовими. Ісламістський тероризм є і залишатиметься постійною загрозою для Німеччини, як частини єдиної європейської зони небезпеки. Незважаючи на усі ці обставини, державні установи ФРН продемонстрували свою здатність нормально функціонувати, а німецьке суспільство – свою стійкість. Водночас, реагуючи на нові тенденції розвитку внутрішньополітичної ситуації,  федеральний уряд створив Комітет боротьби з екстремізмом і расизмом, а МВС заборонило діяльність ще трьох правих об’єднань та ініціювало внесення необхідних змін до закону «Про захист конституції».

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: НІСД, de.wikipedia.org

Докладніше в аналітиці: