«Щодо імплементації положень Закону України «Про національну безпеку України» у частині реформування Служби безпеки України». Аналітична записка

Поділитися:

Анотація

 

Реформування вітчизняного сектору безпеки і оборони, і зокрема, Служби безпеки України, є одним із важливих завдань на шляху євроінтеграції нашої держави, яке має здійснюватися з урахуванням сучасного досвіду діяльності спецслужб держав-членів ЄС та НАТО, демократичних перетворень в українському суспільстві.

 

Законом України «Про національну безпеку України» доручено СБУ до кінця поточного року розробити законопроект про внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» та подати його Президентові України для внесення в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України.

 

З огляду на це, в аналітичній записці досліджено вимоги до реформування Служби безпеки України, визначені стратегічними і програмними документами держави, а також Законом України «Про національну безпеку України». Проаналізовано особливості цього процесу в Україні, виявлені проблемні питання.

 

Досліджено іноземний досвід функціонування спецслужб, зокрема, Служби безпеки Великої Британії (МІ5). Проведено порівняльний аналіз щодо основних завдань, організаційної структури, статусу співробітників, особливостей взаємодії з іншими державними органами і громадянським суспільством Служби безпеки України і Служби безпеки Великої Британії.

 

На підставі проведеного аналізу підготовлені рекомендації щодо внесення змін до Закону України «Про Службу безпеки України» відповідно до вимог Закону України «Про національну безпеку України» та інших стратегічних і концептуальних документів у частині, що стосується Служби безпеки України.