«Забезпечення безперервності процесу управління у сфері національної безпеки». Аналітична записка.

Поділитися:

Резюме

 

У записці актуалізовано науково-практичне завдання посилення стійкості держави як важливого напряму протидії гібридним загрозам, а також забезпечення безперервності процесу державного управління у сфері національної безпеки. Проведено аналіз світового досвіду організації підготовки і прийняття рішень у сфері національної безпеки і оборони. Особливу увагу при цьому було приділено дослідженню процедури підготовки та змісту концептуальних документів з питань національної безпеки США, ФРН та Франції. Надано загальну оцінку системи прийняття стратегічних рішень у сфері забезпечення національної безпеки в Україні.

 

На підставі аналізу світового досвіду і практики окремих країн розроблено рекомендації щодо модернізації механізму управління сектором безпеки і оборони України як цілісної функціональної системи, яка керується з єдиного центру, а також удосконалення діяльності Апарату Ради національної безпеки і оборони.

 

Запропоновано у ході проведення комплексного огляду сектору безпеки і оборони та відповідних галузевих оглядів (відповідно до вимог статті 27 Закону України «Про національну безпеку України») враховувати необхідність оцінки відповідних систем управління на предмет їх вразливості до кібератак, зовнішніх впливів різного походження, сумісності з іншими державними системами, передусім у секторі безпеки і оборони, наявності альтернативних планів, стратегій на випадок кризи/надзвичайної ситуації тощо.

 

Запропоновано розпочати підготовку проектів Концепції безперервності управління у сфері національної безпеки України і плану дій, спрямованого на комплексне врегулювання питань убезпечення процесу прийняття стратегічних рішень.