Щодо звіту Федеральної ради Швейцарської Конфедерації про оцінку загроз для країни

Поділитися:

Відповідно до чинного законодавства, Федеральна рада (уряд) Швейцарії має надавати Федеральним зборам (двопалатний парламент) інформацію з оцінкою внутрішніх і зовнішніх загроз для країни.

Згідно з положеннями ст. 70 федерального закону від 25 вересня 2015 р. «Про розвідувальну службу», уряд керує діяльністю розвідки та визначає для неї, принаймні раз на чотири роки, пріоритетні розвідувальні завдання. На підставі отриманих Федеральною розвідувальною службою даних, щороку (у разі необхідності, – частіше) готується відкритий звіт для законодавчої влади та для інформування громадськості. Більш вичерпна інформація щодо безпекового середовища міститься у щорічних звітах ФРС «Безпека Швейцарії». Останній такий звіт був оприлюднений у жовтні 2020 р.

В урядовому документі, представленому у травні 2021 р., зазначається, що на безпеку Швейцарії суттєво впливають багато чинників. Ключовими є зростаюче суперництво між великими державами та регіональними державами, що розвиваються, глобалізація з частково протилежними тенденціями до регіоналізації і націоналізму, технічний прогрес і, нарешті, соціальна поляризація суспільства.

Саме посилення згаданого вище суперництва призводить до частішого застосування інструментів сили. Держави «інвестують» у збереження або розширення сфер їхнього впливу та систематичне ослаблення своїх опонентів, що у свою чергу спричиняє зростання нестабільності і напруженості, а також ризик збройних конфліктів, коли жоден із суб’єктів не може зайняти домінуючого становища. Хоча більшість військових, розвідувальних, офіційних, політичних та економічних засобів, що використовуються для цього, можна ідентифікувати, а їхній вплив передбачити, проте швидкий прогрес, особливо в галузі оборонних технологій та в кіберпросторі, створює нові ризики, які прораховувати стає все важче.

 

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: НІСД

Повний текст аналітичної записки: