Стратегічні прогнози щодо шляхів завершення війни в Україні

Поділитися:

Одним із найактуальніших у світовому експертному середовищі питань є те, чим завершиться війна в Україні і як це вплине на світовий порядок.

Загалом, більшість експертів сходиться на думці, що глобальна безпекова ситуація залишається складною і непередбачуваною, а спрогнозувати шлях завершення війни в Україні наразі досить складно, як і її вплив на глобальний світоустрій.

У всіх сценаріях, що розглядаються, Україна несе значні втрати – від економічних і територіальних до втрати суверенітету.

Загалом, експерти наразі висловлюють досить стриманий оптимізм стосовно можливості реалізації оптимального для України сценарію, не розглядають його як основний або найімовірніший, акцентуючи увагу на незавершеності збройного протистояння в Україні та складності переговорного процесу.

За цих умов для України важливо продовжувати зміцнювати свій оборонний і безпековий потенціал та національну стійкість, у тому числі шляхом об’єднання зусиль на державному і міжнародному рівнях для протидії агресії РФ.

Експертка НІСД проаналізувала прогнози провідних експертів світу щодо можливих сценаріїв розвитку подій в Україні та світі, які варто взяти до уваги під час визначення стратегічних перспектив і планування у сфері забезпечення національної безпеки.

 

Отримуйте якісну та актуальну аналітику від НІСД у зручному для вас форматі:

- читайте нас у Telegram 
- слухайте на Google Podcast 
- дивіться на YouTube

Фото: НІСД

 

Докладніше в аналітиці: