"Конституційні аспекти розподілу повноважень у системі вищих органів державної влади України". Аналітична доповідь

Поділитися:

Сьогодні в Україні ведеться робота над оновленням Основного Закону України. Президентом України П.Порошенком у березні 2015 року було створено Конституційну Комісію, на яку покладено завдання щодо комплексного аналізу та узагальнення практики виконання норм чинної Конституції України та вироблення узгодженої, за результатами широкого громадського та професійного обговорення, позиції стосовно внесення змін до Основного Закону України.

 

З моменту створення Конституційної Комісії її робота сконцентрована на питаннях децентралізації влади, правосуддя, прав, свобод й обов’язків людини і громадянина. Так, зокрема, проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), отримавши в цілому позитивні висновки Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія) та підтриманий Конституційним Судом України, був попередньо схвалений Верховною Радою України. Також 23 жовтня 2015 року Венеціанська Комісія схвалила проект змін до Конституції України в частині правосуддя.

 

Водночас існує об’єктивна необхідність в удосконаленні Конституції України і з інших питань. Зокрема, на думку Голови Верховної Ради України, Голови Конституційної комісії В. Гройсмана, «уточнення щодо розподілу повноважень у трикутнику «Президент – Уряд – парламент» – одне з ключових питань… у порядку денному роботи Конституційної комісії»