"Щодо регламентації внутрішнього адміністративно-територіального поділу міст у вітчизняному законодавстві". Аналітична записка

Поділитися:

Анотація

Аналітична записка присвячена проблемам регламентації внутрішнього поділу міст, які можуть постати у зв’язку з можливим внесенням змін до Конституції України у частині децентралізації влади.

 

На основі визначених потреб організації управління містами та адаптації нормативно-правової бази у цій галузі, а також на підставі проаналізованого досвіду держав-членів Європейського Союзу, надано рекомендації щодо регламентації адміністративно-територіального устрою міст у вітчизняному законодавстві за наслідками очікуваної конституційної реформи відповідно до ініціатив Президента України.

 

Пропоновані рекомендації охоплюють спосіб фіксації адміністративно-територіального поділу міст, процедури запровадження, зміни та ліквідації такого поділу, модель організації управління у міських районах, запобіжники проти можливих зловживань з боку міських органів самоврядування у процесі організації внутрішнього устрою, а також способи адаптації чинного районного поділу міст до зміни законодавства.