Українське міжмор’я: інвестиції в безпеку людини для зміцнення безпеки Європи

Поділитися:

Південні райони Херсонської та Запорізької областей, розташовані між північним узбережжям Чорного та Азовського морів - потенційна зона розширення збройного конфлікту між Росією та Україною. Контроль над  відповідною територією чи її частиною може бути використаний Росією для забезпечення доступу до водопостачання окупованого Криму чи створення «сухопутного мосту» до нього. Відносно невелике населення регіону знижує негативні гуманітарні наслідки потенційної військової операції та видатки на його утримання у випадку окупації.

За таких умов попередження масштабних внутрішніх конфліктів у регіоні, зокрема шляхом підвищення рівня безпеки людини (яка включає як фізичний вимір, так і можливість підтримувати прийнятний для особи спосіб життя) є важливим чинником забезпечення стабільності в Україні у цілому та у Європі.             

Водночас негативний вплив соціальних та економічних наслідків бойових дій на Донбасі та незаконної окупації Автономної Республіки Крим попри зусилля органів державної і місцевої влади, міжнародних донорів, а також активістів, ослаблює опірність українського Міжмор’я негативним тенденціям. Пропоновані аналітичні матеріали описують виклики перед регіоном, проблеми реалізації політики держави та міжнародних донорів щодо цього, а також та рекомендації щодо її корекції.

Докладніше: