Щодо механізмів забезпечення конкурентоспроможності сільських територій

Поділитися:

Малі фермерські господарства недостатньо інтегровані в економічні процеси держави, і це обмежує їх спроможність нарощувати додану вартість у власному бізнесі та забезпечувати розвиток сільських територій.

Запровадження механізмів побудови цілісних ланцюгів доданої вартості в роботі дрібних фермерів, лісокористувачів та рибалок, які можуть стати рушійними силами місцевої економіки, досягнення їх здатності конкурувати з великими господарствами в ринковій економіці України вимагають формування відповідних інструментів та механізмів, які дозволять малим підприємцям в сільській місцевості розкрити власний потенціал.

Має відбутись зміна підходів до формування та реалізації місцевої політики на рівні територіальних громад (ТГ) на основі стратегічного бачення щодо збалансованого територіального розвитку та забезпечення їх конкурентоспроможності за принципом: влада громади не чекає інвесторів ззовні, а «вирощує» інвесторів всередині громади.

В аналітичній записці експертів НІСД визначено основні проблеми, які перешкоджають створенню умов для сталого розвитку сільських територій та забезпеченню їх конкурентоспроможності.

Надано рекомендації органам державної влади та органам місцевого самоврядування, врахування яких сприятиме активізації підприємництва в сільській місцевості, реалізації трудового потенціалу територіальних громад, підтримці та забезпеченню розвитку фермерських господарств, зокрема, на основі використання потенціалу реєстрації географічного зазначення місцевої продукції.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: freepik.com, НІСД

Докладніше в аналітиці: