Захищеність інтересів територіальних громад у проєкті державного бюджету України на 2022 рік

Поділитися:

Кабінет Міністрів України визначив підтримку реформи децентралізації в Україні одним з пріоритетних завдань, що сприятиме розвитку місцевого самоврядування і економічному розвитку країни в цілому.

Прийнятий курс державної підтримки децентралізації певною мірою підтверджується запланованим законопроєктом «Про Державний бюджет України на 2022 рік» (15 вересня 2021 року схвалено і направлено Урядом на розгляд до Верховної Ради України) обсягами та напрямами фінансування місцевих бюджетів.

Відповідно до Бюджетної декларації на 2022-2024 роки, розвиток території можливий лише за умови ефективного використання її внутрішнього потенціалу на основі капіталізації місцевих активів.

Разом з тим, кошти державного бюджету є і залишаються важливим джерелом фінансування життєдіяльності та розвитку громад в Україні, що сприяє ефективному та якісному виконанню обов’язків та повноважень, покладених на органи місцевого самоврядування.

Експерти НІСД проаналізували згаданий вище законопроєкт та зробили висновки щодо його впливу на реалізацію державної політики регіонального розвитку.

На підставі результатів аналітичного огляду, з метою зміцнення захищеності інтересів територіальних громад та підвищення рівня забезпечення фінансової спроможності місцевого самоврядування сформовано рекомендації щодо доопрацювання проєкту Державного бюджету до другого читання, а також щодо додаткових заходів, які сприятимуть дотриманню збалансованості показників державного бюджету і місцевих бюджетів на 2022 рік та збільшенню щорічних додаткових надходжень до місцевих бюджетів.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: freepik.com, НІСД

Докладніше в аналітиці: