Використання «зеленого тарифу» об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків як перспективний напрям розвитку житлово-комунального господарства

Поділитися:

Продемонстровано, що підвищення тарифів на комунальні послуги, позапланові відключення електроенергії, які наносять шкоду побутовим електроприладам, об’єктивна необхідність у підвищенні енергонезалежності як на рівні країни, так і на рівні окремих домогосподарств роблять встановлення сонячних батарей доволі популярним та економічно вигідним варіантом використання альтернативних джерел енергії. Сонячні батареї перестали бути дивиною в Україні, й можна стверджувати, що вони стануть популярнішими серед приватних домогосподарств, якщо можливості для їх встановлення і використання матимуть ОСББ та ЖБК. Основні переваги використання «зеленого тарифу» для ОСББ полягають у: підвищенні енергонезалежності; створенні нових робочих місць у громадах; раціональному використанні інвестицій у громадах; зниженні негативного впливу від роботи енергетичної галузі на здоров’я громадян; зменшенні витрат на електроенергію; підвищенні надійності електромереж.

Верховній Раді рекомендовано внести зміни до чинного законодавства, що сприятимуть використанню електричної енергії в домогосподарствах, що належать до ОСББ. Кабінету Міністрів України рекомендовано доопрацювати Закон «Про ринок електричної енергії» шляхом внесення змін до статті 9. Науково-дослідному інституту ЖКГ у складі Державної академії ЖКГ рекомендовано розробити типові проекти дахових електростанцій. Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України рекомендовано розробити єдиний механізм на затвердження проектів. Рекомендовано встановити розпорядженням Кабміну загальний порядок і терміни розгляду таких документів, а також видачі відповідних дозволів.

Докладніше: niss.gov.ua