Безпековий вимір фінансової політики забезпечення економічного зростання в Україні

Фінансова сфера протягом 2014-2018 рр. була в авангарді впровадження реформ в Україні. Успішність запровадження електронних систем публічних закупівель «ProZorro» та автоматичного відшкодування ПДВ вже визнана на міжнародному рівні. Серед ключових реформ фінансової сфери також варто відзначити зниження ставки єдиного соціального внеску вдвічі до 22 % з 2016 р., проведення бюджетної децентралізації із зростанням фінансового ресурсу на виконання розширених повноважень та відповідальності місцевої влади, спрощення податкового та митного адміністрування; оздоровлення банківської системи та запровадження режиму інфляційного таргетування; реструктуризацію державного боргу у 2015 р. Реформи вже дали конкретні результати щодо детінізації економіки та поліпшення бізнес-клімату. Так, інтегрований показник рівня тіньової економіки знизився на 12 в.п. – з 43 % ВВП у 2014 р. до 31 % ВВП у 2017 р. В свою чергу, ділові очікування керівників підприємств у І кварталі 2018 р. сягнули найвищого показника з середини 2011 р., що було відзначено одночасно державними та недержавними інституціями.

Водночас, фінансова система України залишається уразливою до негативного впливу зовнішніх чинників та внутрішніх дисбалансів, а в умовах гібридної війни вагомість визначених чинників уразливості значно посилилася

У представленій доповіді надано оцінки ситуації в фінансовій сфері України у 2017-2018рр, визначено здобутки реформування фінансової сфери, внутрішні чинники її уразливості, що загострили її в умовах дії зовнішніх гібридних загроз. Запропоновано ключові напрями фінансової політики  щодо подолання ризиків і загроз у фінансовій сфері, а також створення фінансових передумов для продовження економічного зростання в Україні у 2019 році та середньостроковій перспективі.

Ознайомитися з повним текстом можна за посиланням: niss.gov.ua/sites/default/files/2019-05/Dopovid

Прикріплені файли