Експерти НІСД взяли участь в обговоренні з представниками регіонів України питань правового врегулювання проблем енергетичної безпеки

5 вересня 2019 року у Комунікативному центрі Кабінету Міністрів України відбулась відеоконференція з експертами з енергетичних питань усіх регіонів України з підвищення енергетичної незалежності та енергетичної безпеки України. У заході взяв участь завідувач відділу енергетичної та техногенної безпеки Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Суходоля.

Захід був присвячений обговоренню проєкт Закону України «Про основи енергетичної безпеки», який був розроблений робочою групою при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України та оприлюднений на офіційному сайті Міністерства.

У обговоренні, Олександр Суходоля представив підсумкові результати дослідження з питань енергетичної проблематики та проблем правового забезпечення у сфері енергетичної безпеки. Зокрема було проаналізовано та звернено увагу учасників обговорення на суттєвих змінах у законодавстві та системі управління в енергетичному секторі, що зумовлює необхідність уточнення законодавства та повноважень суб’єктів забезпечення енергетичної безпеки. При цьому, О.Суходоля наголосив на необхідності формулювання та законодавчого закріплення механізму відображення завдань забезпечення енергетичної безпеки в системі забезпечення національної безпеки та законодавчого врегулювання проблематики взаємодії держави та суб’єктів господарювання, всіх форм власності, у цій сфері.

Докладніше:

  1. Проєкт Закону України «Про основи енергетичної безпеки», розміщений на Міністерства енергетики та вугільної промисловості України;
  2. Наукова публікація в журналі «Стратегічні пріоритети»: «Проблеми визначення сфери регулювання енергетичної безпеки»
  3. Звіт з відеоконференції «Підвищення енергетичної незалежності та енергетичної безпеки України»