Низьковуглецева енергетика: стан та стратегічні пріоритети розвитку в Україні

В аналітичній доповіді проаналізовано заходи з декарбонізації енергетики України, передбачені низкою програмних документів стратегічного рівня.

Зроблено висновок, що Україна має значний потенціал ядерної та відновлюваної енергетики, який може і має бути використаний для стимулювання інноваційного розвитку економіки країни, забезпечення енергетичної безпеки та досягнення глобальних цілей (боротьба зі зміною клімату).

Це вимагає формування відповідного балансу енергогенеруючих потужностей: ядерна енергетика, гідроенергетика, сонячна та вітрова енергетика, отримання енергії з біомаси, інші відновлювані джерела енергії з найменшим рівнем викидів парникових газів.

З урахуванням особливостей використання відновлюваних джерел енергії, зокрема енергії сонця та вітру, що обумовлені природними умовами, необхідним є узгодження та збалансування періодичності та обсягів видачі електроенергії, виробленої на сонячних та вітрових електростанціях, в об'єднану енергетичну систему України.

Надано рекомендації Уряду, Регулятору (НКРЕКП) та НАН України, що мають сприяти реалізації завдань розвитку низьковуглецевої енергетики.

Повний текст аналітичної записки: