Впровадження адаптивних технологій в агропромисловому виробництві на Півдні України в умовах глобальних змін клімату

24 червня у м.Херсоні відбулося засідання круглого столу «Впровадження адаптивних технологій в агропромисловому виробництві на Півдні України в умовах глобальних змін клімату», організоване сектором досліджень Таврійського регіону та Криму НІСД та Інститутом зрошуваного землеробства Національної академії аграрних наук України.

Виступаючи із вступним словом, Ярослав Жаліло зазначив, що вплив змін клімату на агровиробництво є системним, а відтак потребує системної політики, яка має як секторальні, так і регіональні виміри. Окрім того, він звернув увагу на важливість впровадження комплементарних політик у неаграрних сферах, які сприятимуть адаптивності агровиробницта до змін клімату. На думку пана Жаліла, пошук нового балансу ризиків та можливостей внаслідок змін клімату потребуватиме як нових агротехнологій, так і новітніх організаційно-економічних механізмів, причому – не лише в агросекторі.

Учасники відзначили наявність розроблених вітчизняними науковцями сучасних технологій агровиробництва, сортів рослин, що враховують ризики та можливості, які несуть глобальні зміни клімату, важливість удосконалення технологій зрошування, які значно підвищують продуктивність рослинництва.

Зокрема, головна консультантка НІСД Ліна Жураковська відзначила, що збереження наявних тенденцій і практик землекористування в Україні в умовах майбутніх змін клімату може спричинити істотне загострення проблем сектору. Для того, щоб ефективно використати сприятливі аспекти зміни клімату (наприклад збільшення теплових ресурсів і можливість за рахунок цього вирощувати більший набір культур та їх сортів) та готовності протистояти негативним змінам клімату, необхідна адаптація агросектору України до цих зміни на всіх рівнях – від кожного фермерського господарства, домогосподарства до країни в цілому, що дозволить забезпечити його сталий розвиток, підвищення конкурентоспроможності та збереження позиції України як гаранта глобальної продовольчої безпеки у світі.

У круглому столі взяли участь заступник директора НІСД – керівник центру економічних та соціальних досліджень д.е.н. Ярослав Жаліло, директор Інституту зрошуваного землеробства, академік НААН України Раїса Вожегова, координатор програми розвитку ФО в Україні Михайло Малков, фахівці НІСД та Інституту зрошуваного землеробства, інших наукових та навчальних установ з Херсону та Миколаєва, Херсонської ОДА, представники аграрного бізнесу.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: НІСД