Підсумки робочої зустрічі О.Лукашенка та В.Путіна 9 вересня 2021 року: висновки для України

Ухвалення «союзних програм» інтеграції в рамках Союзної держави главами РФ та Білорусі (РБ), що відбулося на тлі початку спільних командно-штабних навчань (СКШН) «Захід-2021», мають продемонструвати зовнішньополітичні успіхи керівництва РФ, зокрема задля збільшенню електоральної підтримки партії «Єдина Росія» напередодні парламентських виборів до Державної думи РФ 16-19 вересня ц.р.

Асиметричність розмірів та структури економік Росії і Білорусі, залежність білоруської економіки від імпорту російських енергоносіїв та сировини за умов єдиного економічного простору створюють умови для фактичного отримання контролю російським капіталом над стратегічними промисловими підприємствами Білорусі. У випадку реалізації такого сценарію, це додатково звузить поле для маневру у стосунках РФ для керівництва Білорусі, а також посилить ризик використання білоруських підприємств для економічного тиску на Україну. 

Єдиний економічний простір в рамках Союзної держави обмежить доступ українських товарів на ринок Білорусі. Тісна воєнно-політична та зовнішньополітична взаємодія Росії та Білорусі, декларована інтеграція секторів безпеки та оборони («спільний оборонний простір», «зовнішній периметр Союзної держави») посилює безпекові виклики для України з північного напрямку.

Зручніше отримувати якісну аналітику в месенджері? Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/niss_gov_ua

Фото: dilo.net.ua, НІСД

Докладніше в аналітиці: