Експертка НІСД Олена Снігир виступила з відгуком щодо автобіографії Джона Маккейна «Буремна хвиля» під час презентації видання у Книжковому клубі Верховної Ради «Саміт з книгою»

Поділитися:

Завідувачка відділу українсько-російських відносин центру зовнішньополітичних досліджень Олена Снігир виступила з відгуком щодо автобіографії Джона Маккейна «Буремна хвиля» під час презентації видання у Книжковому клубі Верховної Ради «Саміт з книгою».

Джон Маккейн, Марк Солтер. «Буремна хвиля. Добрі часи, праведні справи, великі битви та інші звитяги». Відгук

Автобіографічна книга Джона Маккейна написана насамперед для однодумців. Для тих хто поділяє такі цінності, як: людська гідність і свобода, права людини, демократія.

Одна людина може мало. Але Маккейн вважав себе частиною чогось більшого – спільної справи, яка визначає рух країни та світу. І його книга – це спадок для однодумців. Адже цінності насамперед визначають те, ким ми є. І ким є ті, хто нам протистоїть. Ціннісні розломи найглибші, а ціннісні конфлікти не можна врегулювати, адже «у нас із нашими ворогами нема нічого схожого, і ми воюємо не за однакове».

У власному, майже особистому, протистоянні авторитарним режимам у світі та цинічним популістам у своїй країні, Маккейн ніколи не втрачав енергійності та наполегливості. Не зупинявся, залишався вірним собі та був людиною з принципами та честю. Йому було не все одно.

Джон Маккейн мав чудову політичну інтуїцію, яка дозволяла йому давати дуже точні та проникливі оцінки світовим процесам. Спостерігаючи очима автора за подіями на Близькому Сході, в Грузії та в Україні, читач досить ясно побачить, що країні небезпечно бути слабкою. Небезпечно не мати сильних інституцій та зневажати верховенство права, бо цим точно скористаються зовнішні сили. Міжнародні інституції не зупинять гуманітарну катастрофу та воєнні злочини. Втручання союзників може допомогти, а може виявитися запізнілим. І тому кращим гарантом безпеки є внутрішня стійкість в усіх її проявах.

Для українських однодумців Маккейна книга має додаткову цінність через безумовну підтримку ним України та нашої боротьби. Джон Маккейн, ветеран і патріот своєї країни, вважав національною ідеєю та обов’язком США підтримувати світове лідерство та поширювати демократичні цінності. Свобода, гідність людини та її права – це і наші цінності, захистити які ми можемо лише у власній державі із сильними демократичними інституціями. Така Україна і є нашою національною ідеєю, адже тільки в ній ми можемо відбутися як народ.