Директор НІСД Олександр Литвиненко в ході зустрічі високого рівня Спільної робочої групи Україна-НАТО з питань воєнної реформи презентував проект Стратегії національної безпеки України

Поділитися:

12 грудня ц.р. у штаб-квартирі Альянсу відбулося чергове засідання Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи, присвячене обговоренню положень проекту Стратегії національної безпеки України.

Директор Національного інституту стратегічних досліджень Олександр Литвиненко презентував проєкт Стратегії національної безпеки України (СНБ), яка була обговорена в експертному середовищі на засіданні Спільної робочої групи Україна – НАТО з питань воєнної реформи (JWGDR).

«Людина, життя і здоров'я людини, честь і гідність, особиста недоторканність та фізична безпека - найвищі соціальні цінності для України. Наша спільна мета – перекласти цей конституційний постулат в імперативну політику уряду» (проєкт Стратегії національної безпеки України, 2019 р.)

Засідання відбулося під співголовуванням Директора Департаменту оборонних інституцій і розвитку спроможностей Марка ді Паоло та директора Національного інституту стратегічних досліджень Олександра Литвиненка, за участю представників Кабінету Міністрів України і Міністерства закордонних справ України.

Учасники засідання підкреслили принципову відмінність проекту документа від попередніх редакцій, яка полягає у визначенні найвищою цінністю в Україні людину, її безпеку і життя.

Обговорення проекту Стратегії дозволило врахувати рекомендації і поради союзників при плануванні та реалізації державної політики у сфері національної безпеки України.

Сторони домовились активізувати діяльність СРГ ВР та узгодили орієнтовну тематику засідань на 2020 рік.