Друге сесійне засідання Робочої групи "Зона вільної торгівлі між Україною та ЄС: пріоритети для економічних реформ"

Поділитися:

Uchast9 червня 2011 року в Національному інституті стратегічних досліджень відбулося друге сесійне засідання Робочої групи «Україна - ЄС на шляху до розширеної Зони вільної торгівлі» на тему «Потенціал Зони вільної торгівлі між ЄС та Україною для розвитку аграрного сектору України».

 

Обговорення відбулося у рамках проекту «Національний Конвент України щодо ЄС». Проект розроблено Національним інститутом стратегічних досліджень за підтримки Українського незалежного центру політичних досліджень у партнерстві з Дослідницьким центром Словацької асоціації зовнішньої політики та Словацьким агентством міжнародного розвитку (Slovak AID). Проект виконується під патронатом Адміністрації Президента України, Міністерства закордонних справ України та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Співголовами Робочої групи є Валерій Пятницький, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, та Анатолій Кінах, президент Українського союзу промисловців і підприємців. Експерт-модератор Робочої групи від української сторони - Ірина Клименко, завідувач відділу зовнішньоекономічної політики Національного інституту стратегічних досліджень.

 

YermolayevUchast

 

До участі у заході запрошені представники органів державної влади, наукових установ, громадських організацій, ЗМІ, керівники профільних аграрних асоціацій, представники бізнесових кіл, дипломатичних установ, акредитованих в Україні, провідні експерти з питань європейської інтеграції.

 

UchastUchast

 

Список учасників.

 

На обговорення було винесено наступні питання:

 

1. Основні результати переговорного процесу щодо взаємного доступу на ринки сільськогосподарської продукції України та ЄС: здобутки, перспективи,суперечності.

2. Як вплине створення ЗВТ+ між Україною та ЄС на український аграрно-промисловий комплекс (співвідношення ризиків та вигод)? Які цілі та завдання мають бути враховані у Програмі адаптації АПК до роботи в умовах спільного європейського ринку?

3. У чому полягає привабливість спільного аграрного ринку ЄС для українських виробників? Яких реформ зазнає Спільна аграрна політика Євросоюзу та що потрібно врахувати Україні у процесі проведення внутрішніх реформ?

 

UchastUchast

 

За результатами виступів учасників та дискусії підготовлено Рекомендації. 

 

Рекомендації.

 

Стенограма.

 

Програма засідання.