Експерт НІСД Дмитро Дубов провів лекцію-тренінг на тему «Як медіа не піддаватися пропаганді та операціям впливу»

Поділитися:

На запрошення Національного пресклубу України завідувач відділу інформаційної безпеки та розвитку інформаційного суспільства Національного інституту стратегічних досліджень Дмитро Дубов провів лекцію-тренінг на тему «Як медіа не піддаватися пропаганді та операціям впливу». Під час виступу він розказав про особливості комплексних операцій впливу, інструменти їх реалізації, роль дезінформації та її вплив на суспільну свідомість. 

Він підкреслив, що часто саме такі операції лежать в основі явища, яке ми сьогодні називаємо гібридною війною. Багато в чому дослідження історичних передумов появи концепції «гібридної війни» може дати нам відповіді, як протистояти підривному впливу сьогодні. Значна частина виступу була присвячена ролі ЗМІ у недопущенні деструктивних впливів.

«Сьогодні ефективно опиратись таким впливам вдається лише там, де є якісна журналістика. Там де є дотримання необхідних стандартів, де журналісти та видання турбуються про своє реноме, де вони занепокоєні втратою довіри своїх читачів чи слухачів. Довіра стає сьогодні надзвичайно коштовною валютою. Завоювати її складно, а втратити – легко. Дотримуватись стандартів в умовах поточного інформаційного потоку – надзвичайно складно. Але без цього журналісти завжди будуть ризикувати стати пішаками «темних» ворожих структур для поширення дезінформації» - зазначив Дмитро Дубов.

Докладніше у відео: 

7-11

Фото: flickr