Експерт НІСД Сергій Здіорук взяв участь у круглому столі «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин»

Поділитися:

Провідний науковий співробітник НІСД Сергій Здіорук взяв участь у круглому столі «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин»

Центр Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні та за підтримки Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій провели чергове засідання Круглого столу «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин».

До обговорення запропонована тема: «Держава і Церква в Україні-2019: підсумки року і перспективи розвитку відносин» й, зокрема, наступні питання:

  • Церковно-релігійна ситуація в Україні: тенденції 2019 року (за результатами соціологічного дослідження).
  • Держава і Церква: підсумки останнього п’ятиліття, нові горизонти взаємовідносин (Церква у війську, в освіті, медицині, соціальній діяльності).
  • Україна на релігійній карті світу: зовнішня діяльність Церков і релігійних організацій України.

Відбулася аналітична дискусія щодо проблем взаємовідносин державної влади та релігійних організацій в контексті сучасних загроз і гібридної війни проти України.
Від НІСД взяв участь провідний науковий співробітник відділу гуманітарної політики Заслужений діяч науки та техніки України Сергій Здіорук (з 2 год. 15 хв. і далі). Експерт окреслив головні проблеми вдосконалення державно-церковних відносин та першочергові завдання державної політики щодо свободи совісті та свободи релігії в Україні в умовах російської агресії.