Експерт НІСД взяв участь у фаховій дискусії щодо впливу торговельних війн на економічний розвиток України та світу 

Поділитися:

30 жовтня 2019 р. Український центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова провів фахову дискусію на тему «Торговельні війни сучасності та їх вплив на економічне зростання і розвиток у світі та Україні».

Відбулась презентація аналітичної публікації, після якої експерти обговорили такі питання:

  • аналіз сучасних глобальних чинників і складових виникнення та поширення торговельних війн;
  • взаємний вплив макроекономічних складових (торговельні баланси, потоки інвестицій та капіталів, валютна динаміка) на формування і динаміку глобальних трансформацій;
  • особливості реалізації торговельної та інвестиційної політики в Україні та окремих країнах світу, заходи зміцнення торговельних балансів та посилення протидії зовнішньоекономічним шокам.


Участь у дискусії взяв головний консультант відділу зовнішньоекономічної політики Анатолій Бобровицький та члени Експертної ради НІСД з питань зовнішньоекономічної політики Борис Соболєв та Ігор Шумило.

У своєму виступі Анатолій Бобровицький зазначив, що в попередніх виступах багато уваги було приділено висвітленню конкретних випадків, що характеризують втрати України в торговельних війнах, однак жодного виступу не присвячено питанням стратегії дій України у неминучих торговельних війнах. Стратегія та варіанти рішень повинні готуватись в спеціалізованих науково-практичних центрах (think tanks). Для оперативного управління зовнішньоекономічною діяльністю повинні бути розроблені стратегії (для України) та варіанти сценарії для кожного окремого випадку, які впроваджуються Міністерством закордонних справ України, Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та іншими органами державної влади.

Завантаженість міністерств та відомств поточною робою вимагає створення науково-аналітичних центрів для вироблення стратегій та сценаріїв дій України в конкретних випадках відносин з окремими країнами та групами країн для забезпечення глобального економічного порядку, а також поступального розвитку України та перетворення її у суб'єкт глобальних економічних відносин.

Джерело: razumkov.org.ua