Експерт НІСД взяв участь у Третьому раунді українсько-американських кіберконсультацій

Поділитися:

3 березня 2020 року у приміщені МЗС України відбувся третій раунд українсько-американських кіберконсультацій. В межах заходу сторони обговорили поточний рівень співпраці двох країн у сфері кібербезпеки, а також можливості для надання допомоги українській стороні з боку США у сфері кібербезпеки.

Представники американської делегації підкреслили, що якість та глибина діалогу двох держав з питань кібербезпеки є унікальною для такого формату співпраці, який реалізується Сполученими Штатами та в інших державах світу. Про успішність практичної взаємодії свідчить і вручення представником ФБР співробітникам Кіберполіції України та Офісу генпрокурора відзнак за співпрацю при арешті й екстрадиції кіберзлочинців.

Делегації розглянули поточні та запропоновані проєкти американської допомоги з кібербезпеки, які були розроблені спільно з відповідними українськими відомствами й зацікавленими сторонами. До таких проєктів відносяться: посилення кібербезпеки критичної інфраструктури; розробка та реалізація кіберстратегії; підвищення рівня кіберзахисту, реагування на інциденти, засоби обміну інформацією; підвищення обізнаності щодо кібербезпеки для всіх зацікавлених сторін; і підготовка кадрів із надійного захисту систем промислового управління і цифрової криміналістики.

Під час дискусії щодо можливих пріоритетів подальшої співпраці та практичної допомоги Україні у сфері кібербезпеки з боку американського, завідувач відділу інформаційної безпеки та кібербезпеки центру безпекових досліджень НІСД Дмитро Дубов наголосив на важливості не лише поліпшення технічної оснащеності суб’єктів національної системи кібербезпеки, але й впроваджені якісних оцінок зусиль України у сфері розбудови кібербезпеки та, зокрема, виконання Стратегії кібербезпеки України:

«Під час цих консультацій ми багато та часто говорили про оновлення стратегічних документів у сфері кібербезпеки. Зокрема – Стратегії кібербезпеки України. Але проводити таке оновлення не до кінця розуміючи наскільки ефективно та повно було виконано чинну Стратегію може бути не дуже ефективно. І саме в цьому питанні нам потрібна була б методична допомога наших американських партнерів, для яких така оцінка вже є напрацьованою практикою. Також важливим є опрацювання створення в Україні законодавчих та організаційних механізмів для реального державно-приватного партнерства у сфері кібербезпеки, оскільки на цей момент тут все ще спостерігається значна кількість проблем».